برگزاري جلسه بررسي اثرات مخرب هارمونيكي برشبكه برق اهواز
به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق اهواز جلسه بررسي و تبادل نظرپيرامون اثرات و عوامل مخرب هارمونيكي بر شبكه برق با حضور نمايندگان شركت برومند پژوه و همچنين معاونت مهندسي و برنامه ريزي و جمعي از كارشناسان در ستاد مركزي اين شركت برگزار شد.

برگزاري جلسه بررسي اثرات مخرب هارمونيكي برشبكه برق اهواز

به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق اهواز جلسه بررسي و تبادل نظرپيرامون اثرات  و عوامل مخرب هارمونيكي بر شبكه برق با حضور نمايندگان شركت برومند پژوه و همچنين معاونت مهندسي و برنامه ريزي و جمعي از كارشناسان در ستاد مركزي اين شركت برگزار شد.

علي عيداوي معاونت مهندسي و برنامه ريزي شركت توزيع نيروي برق اهواز بيان داشت: باتوجه به وجود بارهاي غير خطي سنگين نظير شركتهاي فولاد خوزستان،گروه ملي،لوله سازي،شركتهاي صنعتي، اين جلسه با هدف تاثير مخرب الودگي ها هارمونيكي بر شبكه و راههاي كاهش ان برگزار شده است.

وي در ادمه افزود:بدليل اهميت كاربرد انرزي الكتريكي در زندگي روزمره و افزايش روز افزون بارهاي غيرخطي (خانگي و صنعتي)شناسايي و اندازه گيري نقاط تزريق هارمونيكها به شبكه از درجه اهميت بالايي برخوردار است.

نعاونت مهندسي و برنامه ريزي شركت برق اهواز در ادامه تصريح كرد:اگر به هر دليل در سيستم شكل موج و ولتاز از حالت طبيعي خود خارج شود اثر هارمونيكي بوجود امده و عوامل پيدايش ان براي ما مهم مي باشد.

وي همچنين گفت:با توجه به كاهش عمر مفيد تجهيزات الكتريكي و افزايش احتمالي حوادث شبكه و نيز افزايش تلفات الكتريكي ضرورت مطالعه و تبادل نطر در اين مورد را دو چندان مي كند.و بررسي اين اثر خصوصا روي تجهيزات گراني همچون ترانسفورماتورها نيز مورد توجه ما مي باشد.

لازم به ذكر است در اين جلسه مقرر شد چند پست صنعتي پيشنهادي مورد مطالعه و بررسي دقيق قرار گيرند.

روابط عمومي برق اهواز
تاریخ:
1398/07/10
تعداد بازدید:
207
منبع: