نشست فرماندهان حوزه ها و شوراهای سازمان بسیج کارگران در برق اهواز
نشست فصلی فرماندهان حوزه ها و شوراهای سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه خوزستان به میزبانی این شرکت برگزار شد.

این نشست با حضورجانشین فرمانده سپاه ولیعصرخوزستان، مدیرعامل برق اهواز و فرمانده های حوزه ها و شوراهای سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه خوزستان در ستاد مرکزی برق اهواز برگزار گردید.

مدیرعامل برق اهواز در آغاز این مراسم با تبریک ایام الله دهه فجر و سالروز ولادت بانوی دوعالم بسیج را شجره طیبه و تفکر بسیجی را فرصت ارزشمندی برای کشوردانسته و اظهارداشت: اگر بخواهیم درباره بسیج سخن بگوئیم هیچ تعبیری بهتروگویاتر از تعبیرحضرت امام(ره) نیست که می فرمایدبسیج شجره طیبه است و حقیقتا کلام ارزشمندی است زیرا ازخصوصیات و شاخه های تنومند شجره طیبه بسیج پروراندن و تربیت فرزندصالحی همچون سردارسلیمانی است.

حسن کریمی در ادامه افزود: شجره طیبه بسیج ریشه در خاک و سر به آسمان دارد و از خصوصیات و ویژگیهای بالنده ای برخوردار است که در این چهار دهه باعث تغییر و تحولات درکشور، منطقه و دنیا شده و امروز درخط مقدم مبارزه با استعمار، زور، ظلم و جورقرارگرفته است.

وی تصریح کرد: امروز افتخار داریم که در ارائه خدمات فنی در برق اهواز نماینده فرهنگ و تفکر بسیجی هستیم و با شناخت و استفاده از ظرفیت بالای بسیج و توجه جدی به نقش آن در حل مشکلات، خدمات فنی و زیر ساختی خود را به منظور رفاه حال همشهریان گسترش داده ایم

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز عبورموفقیت آمیز از بحران سال 95 و سیل 98 در اهواز را حاصل بهره گیری از تفکر بسیجی، حرکت جهاد گونه و استفاده از همه ظرفیتهای کشور دانسته و تصریح کرد:بررسی روند دوسال اخیر و صنعت برق خصوصا بحران بهمن ماه سال 95 که رهبر معظم انقلاب دستور دادند تا مشکل اهواز و خوزستان حل شودنشان می دهد الگو گیری از عزم اراده جدی و تفکر بسیجی عامل برون رفت از مشکلات است..

وی همچنین بیان داشت: در آن شرایط ما با گرد و خاک 60برابر حد مجاز به همراه رطوبت اندک مواجه بود وتمام زیر ساختهای شبکه برق دچارمشکل اساسی بودو تمام فعالیتهای روزمره و کسب و کارمردم برای ساعتهای طولانی با مشکل مواجه شد مختل شدولی در یک حرکت جهادی که نمایانگر شور و شوق روزهای جبهه جنگ تحمیلی بود توانستیم حماسه ای رقم بزنیم که مانند آن وجود نداشت و حاصل آن تعویض 30هزار مقره، بسیج هزار نفر نیروی فنی و هزاران نفر نیروی کمک رسان در سطح اهواز بود.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل برق اهواز با تقدیر از نقش سپاه و بسیج خاطر نشان کرد: وقتی درخواست کمک کردیم مجموعه سپاه و بسیج تمام امکانات خود از اسکان تا تجهیزات را در اختیار برق اهواز قراردادند تا بتوانیم بحران شبکه برق را رفع کنیم وبا استفاده از تفکر بسیجی در عرض دوسال به اندازه بیست سال دربرق اهواز کارانجام شد.

کریمی با اشاره به سیل فروردین 98 گفت: در بحث بحران سیل با استفاده از همه ظرفیتهای استان از تاسیسات و ایستگاههای برق در مقابل هجوم سیل مراقبت کردیم وبا بسیج حجم وسیعی از زنان و مردان هرکس به هر نحوی که می توانست کمک کرد تا از این سیل نیز با سربلندی عبور کنیم.

در ادامه این نشست جانشین فرمانده سپاه و.لیعصر خوزستان نیز با تقدیر از زحمات برق اهواز بیان داشت: مجموعه برق اهواز بسیجی و جانانه در سیل و بحران برق اهواز کار کردند با سربلندی از آن شرایط عبور نمودندو تنها راه برون رفت از مشکلات موجود استفاده از تفکر و روحیه بسیجی در انجام امور است.

سردار معین پور تصریح کرد:بسیج کلید حل مشکلات است و استفاده از ظرفیت آن قطعا باعث حل مشکلات جامعه یکی پس از دیگری خواهد شدزیرا بسیج با پیش قراولی و جان برکفی در عرصه های مختلف خود را به منصه ظهور رسانده و هرجا لازم بودحتی جان خود را تقدیم سربلندی و عزت انقلاب و کشور کرده است و الحمدالله مدیران قدر می دانند و از این ظرفیتها خوب استفاده می کنند.

وی همچنین با تقدیر ازتلاشهای بسیج کارگری و کارخانجات گفت: برگزاری جلسات تبادل فکری و گفتگو با دوستان برای پیش برد کارها و همچنین تقدیر از انسانهای خدوم و بی مدعائی که برای این نظام مقدس و مردم خدمت می کنندبسیار لازم و ضروری است افرادی همچون سردار سلیمانی که به فرمایش حضرت آقا نقش بی بدیلی داشتندو هرجا که ندای مظلومی بودبه آن پاسخ می دادکه حاصل آن ایجاد اعتماد به نفس برای مظلومین جهان بود تا بتوانند در مقابل استکبار جهانی بایستند و مقاومت کنند.

جانشین سپاه ولیعصر خوزستان با اشاره به ضرورت مقاومت در برابر استکبار افزودند: سردار سلیمانی چهل سال لباس رزم برتن کرد و چه در جبهه ها و چه در دوران پس از جنگ یاور مظلومان و ستمدیگان بود و فرهنگ مقاومت و ایثار را برای همه ما برجا گذاشت و امروز لازم است با الگوگیری از این اسطوره مردانگی و مقاومت مسیر را ادامه دهیم و البته هر موفقیتی قطعا سختی ها و هزینه هائی دارد ولی حاصل آن طعم شیرین پیروزی و عزت و سربلندی کشور خواهدبود.

در ادامه این نشست فرماندهان حوزه ها و شوراهای سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه خوزستان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

تاریخ:
1398/11/29
تعداد بازدید:
280
منبع: