میزان خاموشی برق در اهواز 32درصد کاهش یافت
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: میزان خاموشی برق در اهواز به ازای هر مشترک با اجرای پروژه‌های زیرساختی و عملیاتی در سطح شبکه 32درصد کاهش یافت

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: میزان خاموشی برق در اهواز به ازای هر مشترک با اجرای پروژه‌های زیرساختی و عملیاتی در سطح شبکه 32درصد کاهش یافت.

حسن کریمی بیان کرد: شاخص میزان خاموشی ( SAIDI ) به ازای هرمشترک درسال، ازیکهزار و 124 دقیقه در سال1397 به عدد 759 دقیقه درپایان سال 1398 در سطح کلانشهر اهواز رسید؛ همچنین این شاخص درحوزه شهری اهواز عدد 422 دقیقه در سال است که نشان دهنده کاهش 32 درصدی خاموشی‌ها است.

وی افزود: با راه‌اندازی 2 مرکز مهم نگهداری و تعمیرات شبکه برق فشار متوسط برای کار با خطوط برق‌دار در شرق و غرب اهواز تاکنون بیش از 71 هزار عملیات نصب و اصلاح شبکه برق 33 و 11هزار ولت بدون اعمال خاموشی انجام شده است.

کریمی ادامه داد: افزایش ظرفیت خطوط توزیع، تعویض بیش از 78هزارمقره و بیش از22هزار کت اوت فیوز(فیوز قطع کننده)، نصب تعداد پنج هزار و80 اسپیسر، نصب 10هزار و 239 بوش اسپلایس (اتصال نوعی هادی روکش‌دار) ، تعویض بیش از یکهزار و 480 پایه فرسوده، مقاوم سازی تعداد پنج هزار و 120 پایه بتونی شبکه فشار متوسط، هرس درختان متداخل در خطوط توزیع و اعزام گروه‌های شناسایی عیوب شبکه، از دیگر اقدامات صورت گرفته به منظورکاهش خاموشی بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: هم اکنون با ایجاد ساختارهای سخت افزاری و نرم افزاری در حوزه بهره برداری، رویت پذیری خطوط شبکه برق فشار متوسط به 100درصد رسیده و قدرت مانور و پایداری شبکه به شکل قابل توجهی افزایش یافته است.

کریمی افزود: در راستای تحقق مقوله صیانت حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی و همچنین ماده 6 قانون حمایت از حقوق شهروندی، مجموعه این شرکت تمام تلاش خود را بکار گرفته تا بتواند با انجام اقدامات فنی و بهره گیری از آخرین تکنولوژی‌های روز در صنعت برق، زمینه جلب رضایت مردم را به ویژه در کلانشهر اهواز فراهم کند.

وی  گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته مصمم هستیم طبق چشم انداز 1410 این شرکت، به 99 دقیقه خاموشی به ازای هر مشترک در سال برسیم.

تاریخ:
1399/04/05
تعداد بازدید:
581
منبع: