عملیات مقره شویی شبکه برق اهواز شروع شد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز: عملیات مقره شویی شبکه برق کلانشهر اهواز با هدف افزایش ضریب پایداری شبکه از روز جمعه شروع شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهوازبیان داشت: عملیات مقره شویی شبکه برق این کلانشهرپیش از شروع فصل بارندگی با استفاده از آب مقطر بر روی خطوط برق دار انجام می‌شود تا از خاموشی ‌های غیربرنامه‌ای جلوگیری شود.

حسن کریمی اظهار داشت:پس از فصل تابستان و با توجه شرایط جوی حاکم بر منطقه و نشست آلاینده‌ها روی شبکه، ضرورت داشت، به شکل گسترده کار شست‌و شوی تجهیزات برق به منظورپایدارسازی هرچه بیشترخطوط، پیش از نخستین بارندگی با استفاده از تجهیزات پیشرفته، بدون اعمال خاموشی انجام شود.
وی افزود: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده پیش از شروع عملیات مقره شویی،دریک طرح ضربتی با استفاده از ماشین آلات ویژه، اقدام به شست‌و شوی تجهیزات منصوبه خروجی‌های ایستگاه‌های برق در سطح کلانشهر اهواز شد تا نیروهای عمل کننده با اشراف بیشتری اقدام به تنظیف مقره‌های برق کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: حدود10هزارکیلومترطول شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف و بیش از 14هزار و500 ترانسفورماتوردرکلانشهراهواز نصب است که باید تا قبل از نخستین بارندگی توسط گروه‌های ویژه مقره شویی پاکسازی شوند.
کریمی خاطر نشان کرد: به منظوررفاه حال شهروندان وجلوگیری از اخلال در مراودات تجاری وبازار، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده شستشوی معابر پرتراکم در روزهای تعطیل انجام می شودکه امروز (جمعه)عملیات مقره شویی با بهره گیری از سه دستگاه خودروی مقره شوی10هزار لیتری و6 دستگاه خودروی مقره شوی پنج هزار لیتری از میدان چمران واقع درانتهای کیانپارس آغاز و تا امانیه میدان راه آهن، میدان ساعت ودانشکده سه گوش و در ادامه به طرف میدان دانشگاه و بلوار اصلی گلستان تا میدان کارگر ادامه یافت

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل برق اهواز خاطر نشان کرد: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده روزانه50 هزار لیتر آب مقطر برای شست‌وشوی خطوط فشار متوسط، توسط خودروهای پیشرفته مقره شو از نیروگاه رامین اهواز بارگیری و برای اجرای عملیات به محل‌های تعیین شده اعزام می‌شوند.
وی افزود: انجام این عملیات به منظورحفظ پایداری هرچه بیشتر شبکه و جلوگیری از قطع احتمالی برق ناشی از وجود آلاینده‌ها روی خطوط, باهدف رفاه حال شهروندان کلانشهراهواز برنامه ریزی و انجام خواهد شد.
لازم به ذکر است در تاریخ هشتم بهمن سال 1395 وقوع توفان گرد و خاک همراه با بارندگی، سبب آلودگی همه شبکه برق و از بین رفتن عایقی شبکه و متعاقب آن وقوع مه غلیظ صبحگاهی در بامداد نهم بهمن سبب قطع سراسری برق کلانشهر اهواز و بروز مشکلات و چالش‌های شدیدی در زندگی عادی مردم شد.
اختلال و قطعی شبکه برق اهواز تا 48ساعت ادامه داشت و گروه‌های مختلف عملیاتی برق از سراسر کشور برای اجرای طرح ضربتی عملیات شست وشوی مقره‌ها و تجهیزات عایقی شبکه توزیع برق کلانشهر اهواز به این منطقه اعزام شدند
تاریخ:
1399/07/19
تعداد بازدید:
133
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت