36 دستگاه استخراج ارز دیجیتال در شهرستان اهواز کشف شد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: 36دستگاه استخراج رمز ارز غیر مجاز ، توسط نیروی انتظامی با همکاری شرکت توزیع برق اهواز در این شهر کشف و ضبط شد.

مدیرعامل این شرکت امروز سه شنبه با اشاره به عملیات گسترده برای کشف دستگاه‌های رمز ارز غیرمجاز در کلانشهر اهواز بیان کرد: در عملیاتی که با حضور ماموران انتظامی و دستور مقام قضایی صورت گرفت در مناطق کوی انقلاب 14 دستگاه، منبع آب 12دستگاه و زرگان10 دستگاه روز ارز غیرمجاز کشف و جمع آوری شد.
حسن کریمی افزود: در جریان این عملیات افراد سودجوی استفاده کننده از دستگاه استخراج رمز ارز که با گرفتن انشعاب غیر مجاز از برق شهری به صورت کابل شکافی فعالیت می‌کردند شناسایی و به مقامات قضایی معرفی شدند.
وی ادامه داد: هر دستگاه ماینر معادل 2 و نیم کیلووات ساعت برق یعنی معادل یک دستگاه کولرگازی 24 هزار مصرف برق دارد که این مهم فشار بسیار زیادی را بر شبکه تحمیل و زمینه آسیب جدی به تجهیزات شبکه و لوازم برقی شهروندان را فراهم خواهد کرد.
  کریمی افزود: دستگاههای‌ ماینر، علاوه بر مصرف بالای برق و استفاده از تعرفه‌ ارزان، خسارت زیادی به شبکه‌ توزیع برق وارد کرده و بخشی از خاموشی‌ ناخواسته را سبب می‌شوند لذا از شهروندان تقاضا داریم به منظور ایجاد رفاه و آسایش عمومی در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را به سامانه 121 فوریت برق گزارش کنند.
لازم به ذکر است تاکنون بیش از پنج هزار و 700 دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز (ماینر) در خوزستان کشف و ضبط شده است.

تاریخ:
1400/03/11
تعداد بازدید:
247
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت