هم اندیشی برق اهواز با پلیس پیشگیری خوزستان جهت گذر از پیک بار 1401
مدیرعامل برق اهواز در جلسه ای به منظور هم اندیشی با پلیس پیشگیری خوزستان جهت گذر از پیک بار 1401 گفت: مقوله پایداری شبکه برق یکی از مهمترین ضروریات زندگی می باشد و استمرار خدمات رسانی وابسته به ایجاد امنیت توسط نیروهای جان برکف انتظامی است
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز مدیرعامل این شرکت در دیدار با فرماندهان انتظامی خوزستان به هم اندیشی برای گذر از پیک 1401ضمن تقدیر از زحمات نیروی انتظامی گفت: مقوله پایداری شبکه برق یکی از مهمترین ضروریات زندگی می باشد و استمرار خدمات رسانی وابسته به ایجاد امنیت توسط نیروهای جان برکف انتظامی است.
عبدالحمیدعباس شیاری افزود: نیروی انتظامی نیزمانند شرکت برق ارتباط مستقیمی با زندگی ،آرامش، رفاه و آسایش مردم دارد و همانگونه که ما وظیفه تامین انرژی الکتریکی را داریم صیانت از تامین آن مرهون زحمات تک تک پرسنل شریف نیروی انتظامی در شهرها و روستا است.
  وی در ادامه افزود: استانهای دیگر نسبت به منطقه ما بدلیل شرایط آب و هوائی مزیتهایی دارند ولی کلانشهر اهواز گاهی گرمترین نقطه دنیا می شود و پرمصرف ترین شهر پس از تهران است و به اندازه شش تا هفت استان همجوار مصرف برق دارد که قطعا کار درشرایط آب وهوائی منطقه بسیار دشوار است و همکاران ما در شرکت توزیع نیروی برق اهواز با از خود گذشتگی این وظیفه مهم را انجام می دهند.
شیاری خاطر نشان کرد: کلانشهر اهواز در کشور مشکلات خاص خودش را دارد که یکی  از این مشکلات استفاده غیرمجاز از برق می باشدکه البته طی سالهای اخیر در این زمینه اقدامات بسیار خوبی در جمع آوری برقهای غیرمجاز و بکارگیری تجهیزات جدید صورت گرفته و کنترل پذیری شبکه افزایش قابل توجه یافته اما موارد غیرمجاز غیرمشهود همچنان مورد استفاده قرار می گیرد که برخورد با آن نیازمند همکاری نیروی انتظامی است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز تصریح کرد: پدیده ی جدیدی که این روزها باعث آسیب جدی به تجهیزات شبکه را فراهم کرده ، دستگاههای استخراج رمز ارز غیرمجاز است که باعث بروز نوسان ولتاژ و قطع برق می شود.
  شیاری در ادامه افزود: هر دستگاه ماینر حدود 2 و نیم کیلووات ساعت مصرف دارد که معادل مصرف یک دستگاه کولرگازی چ24هزار می باشد.
وی در ادامه گفت: هزینه برق در ایران نسبت به کشورهای دیگر بسیار پایین است و این مسئله زمینه استقبال از استخراج رمز یا ارزهای دیجیتال را فراهم کرده، ضمن اینکه درکلانشهر اهواز اکثر کشفیات انجام شده دارای انشعاب غیرمجاز بوده است و بعضا کسانی هم که از انشعاب قانونی بدون مجوز استخراج رمز ارز استفاده کرده اند نیز چون در آمده حاصله از این دستگاه های پر مصرف با دلار برای آنان محاسبه در مقابل محاسبه برق با ریال برای آنان سود آوربوده حال آنکه زمینه بروز نوسان ولتاژ برق و آسیب به تجهیزات و لوازم خانگی مردم و حتی قطع برق و سلب آسایش دیگران را فراهم می آورند.
شیاری در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: متاسفانه استفاده کنندگان از رمز ارزهای غیرمجاز انرژی برق را بدون پرداخت هزینه مصرف می کنند و یا در نهایت با برق ارزان مصرف می کنند و مصرف شبکه را بالا می برند.
وی در خصوص میزان بکارگیری رمز ارزهای غیرمجاز افزود: با بررسی های به عمل آمده در بعضی از مناطق اهواز بین 30تا 70درصد مصرف برق بالا بدلیل استفاده از رمز ارزهای غیرمجاز است و پیش بینی می شود در کشور چیزی حدود 5تا 7هزار مگاوات از مصرف ناشی از این رمز ارزها باشد که معادل 5 نیروگاه شبیه رامین اهواز است و رشد بار بالا و اضافه ای است که بر صنعت برق کشور تحمیل می شود و یکی دیگر از عوامل عدم تراز بین تولید مصرف می باشد. 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهوازتصریح کرد: وجوددستگاههای رمز ارز غیرمجاز و شرایط جوی و مشکلات ناشی از عدم توازن بین تولید و مصرف و اهمیت برق در زندگی مردم همه و همه وظیفه ما را دو چندان کرده لذا می طلبد با همکاری پلیس پیشگیری و دستگاه قضایی پیش از رسیدن با پیک بار مصرف در تابستان 1401 نسبت به کشف و جمع آوری آنها اقدام قانونی صورت پذیرد. 
شیاری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مردم کاری با فرایند تولید از نیروگاه تا مصرف ندارند و انتظار دارند وقتی کلید برق را می زند جریان الکتریکی برقرار باشد ودر صورت نبود برق شرکتهای توزیع را مقصر می دانند لذا ما در راستای انجام وظیفه ذاتی خود نیازمند همکاری بیشتر نیروی انتظامی برای مقابله قانونی برهم زنندگان نظم در جامعه و سودجویان از شبکه برق و تجهیزات هستیم تا پایداری برق در تمام ساعات شبانه روز حفظ شود.
در ادامه این جلسه رئیس پلیس پیشگیری از جرائم استان خوزستان گفت: تجربه نشان می دهد برق در زندگی ما نقش بسیار زیادی دارد و قطع آن باعث بروز بسیاری از مشکلات و تخلفات غفور قلی پور:
می شود.
سرهنگ حسین عیدی در ادامه افزود: پرسنل نیروی انتظامی جان و مال خود را در راه برقراری نظم و امنیت در جامعه در سبد اخلاص گذاشته اند و در جهت استمرار خدمات رسانی و جلوگیری از بروز سرقت  و سو استفاده از شبکه برق لازم است ارتباط بین مدیران  برق و فرماندهان نیروی انتظامی بیشتر شود تا در امر خدمت رسانی به شهروندان خللی وارد نشود.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: برخورد نیروی انتظامی با مجرمین بدون ملاحظه بوده و با برهم زنندگان نظم قاطعانه رفتار خواهد شد.
رئیس پلیس پیشگیری انتظامی خوزستان بیان داشت: باید تلاش کنیم با همفکری بیشتر در تابستان  پیش رو تلاش و جدیت بیشتری نشان داده و با افزایش گشت ها و دقت نظر از مال و اموال مردم صیانت نموده و زمینه قطع برق ناشی از سرقت و تخریب اموال عمومی مردم را به حداقل برسانیم.
سرهنگ عیدی در پایان گفت: برنامه های گسترده ای در زمینه پیشگیری از وقوع جرم در دستورکار داریم و طی روزهای گذشته با انجام عملیات های گسترده پلیسی شاهد دستگیری تعداد زیادی سارق و معرفی به دستگاه قضایی بوده ایم وامیدواریم آمار وقع جرم را به حداقل برسانیم.
تاریخ:
1401/02/12
تعداد بازدید:
212
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت