دومین دوره مسابقات مهارتهای شغلی صنعت برق در اهوازبرگزار شد
مدیراجرایی انجمن صنفی کارفرمایی شرکتهای توزیع برق کشور درآئین افتتاحیه مسابقات مهارتهای شغلی صنعت برق در اهواز گفت: پس از مسابقات کشوری و در ادوار آتی بنا داریم در ردیف 13 کدجهانی مسابقات تاسیسات الکتریکی حضور فعال داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز، دومین دوره مسابقات مهارتهای شغلی صنعت برق جنوب و جنوب غرب کشور با حضور مدیراجرایی انجمن صنفی کارفرمایی شرکتهای توزیع، مدیرکل فنی و حرفه ای خوزستان، امام جمعه شهرستان باوی، معاون فرمانداری باوی، شهردار ملاثانی و جمعی از مسولین محلی طی روزهای20 و21 اردیبهشت ماه 1401با حضور تیمهای عملیاتی ویژه از شرکتهای توزیع نیروی برق استان بوشهر، استان خوزستان، شیراز و اهواز به میزبانی این شرکت در سایت آموزشی_عملیاتی برق شهرستان باوی در حال برگزاری است.

مدیراجرایی انجمن صنفی کارفرمایی شرکتهای توزیع برق کشور بعنوان متولی برگزاری این دوره از مسابقات با تقدیر از گروههای شرکت کننده و دست اندرکاران برگزاری این دوره از مسابقات در اهواز اظهارداشت: ما در دوران کرونا 110 نفر از همکارانمان را تحت عنوان شهدای توزیع از دست دادیم و عزیزانی که امروز در اینجا تشریف دارند نمایندگان سربازان خدمتگزار شما در امر توزیع هستند.

علی حیدری تفرشی افزود: ما در دوران کرونا مجاز نیستیم اشکالات داخلی را برطرف کنیم ولی همکاران ما در بحث رفع اشکالات بعد از لوازم اندازه گیری هم این خدمات را انجام دادند و بخش عمده ای از عزیزانی که دربحث کرونا دچار آسیب شدند ناشی از همین امر بود.

وی افزود: با برنامه ریزیهای صورت گرفته بنا داریم در میان مدت پس از مسابقات کشوری به دفتر مهارتهای جهانی وصل شویم و بتوانیم در یکی دو دوره آینده در ردیف 13 کدجهانی به عنوان مسابقات تاسیسات الکتریکی حضور فعال داشته باشیم.
حیدری تفرشی با اشاره به اهداف برگزاری این دوره از مسابقات مهارت شغلی بیان داشت: فراهم نمودن شادی ونشاط کارکنان، تمرین و تقویت کارگروهی، انتقال دانش و تجربه، شناخت ضعفها، قوتها و کمبودها، فراهم کردن بستر مناسب برای رقابت پذیری سالم و همچنین برنامه ریزی برای انتقال دانش و تجربه مستمر و عرضه توانمندیها بخشی از اهداف مورد نظر در برگزاری این مسابقات است و انجمن صنفی به عنوان متولی امر، کل مجموعه را مستند سازی و به عنوان بانک اطلاعاتی و مدیریت دانش در آینده مورد استفاده قرار خواهد داد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز نیز در آئین افتتاحیه این مسابقات اظهار داشت: برخورداری از نیروهای مجرب، ماهر و پایبند به اصول و مقررات ایمنی، در همه حوزه ها خصوصا صنعت برق اهمیت زیادی دارد و در بخش توزیع برق سیمبانان این شرکتها، در سخت ترین زمانهای ممکن و در گرمترین روزها و ساعات سال و زمانی که بسیاری از ما در خانه مشغول استراحت هستیم این عزیزان با کار و تلاش خود زمینه آرامش ما را فراهم می کنند.

عبدالحمیدعباس شیاری در ادامه سخنان خود افزود: برگزاری این گونه مسابقات باعث تقویت سه عنصر سرعت، دقت و ایمنی کارکنان میشود و مجموعه صنعت برق به عنوان یک صنعت خدمت رسان که با رفاه، آسایش و رونق کسب و کار مردم سروکار دارند برای تحقق اهداف متعالی خود نیازمند حفظ و ارتقای آمادگی کارکنان و فن ورزان عملیاتی می باشند.

شیاری خاطرنشان کرد: برق اهواز تجربیات بسیارخوبی طی این سالها بدست آورده و کارکنان سختکوش، مجربی داردکه آمادگی انتقال دانش و تجربیات خودبه سایر همکاران را دارند.
وی همچنین بیان داشت: سیمبانی یکی از سخت ترین کارها در شرایط آب و هوایی این منطقه می باشد که این قشر زحمتکش و سختکوش درتمام طول سال خصوصا فصل تابستان به ویژه ساعت پیک یا اوج مصرف که از ساعت 13تا  17 می باشد،برای انجام دستورکارهای اتفاقاتی صادره از سوی سامانه 121ب121برق آماده بکار بوده و درکوتاهترین زمان ممکن در محل حاضر و نسبت به اصلاح شبکه آسیب دیده ناشی از همزمانی گرمای شدید و مصرف بالا اقدام می نمایند.
مدیرعامل برق اهواز خاطر نشان کرد: کار در ارتفاع و زیر تابش مستقیم آفتاب و دمای بالای تجهیزات شبکه، سخت تر و بوده و نیروهای عملیاتی و سیمبانان ایثارگر ما با مشقت اقدام به عادی سازی شبکه و استمرار خدمت رسانی در راستای جلب رضایت شهروندان می نماید.

شیاری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: برای برگزاری هرچه بهتر این دوره از مسابقات افراد و سازمانهای زیادی اعم از کانون صنفی شرکتهای توزیع برق، ادارات مختلف، هیئت داوران، فرمانداری باوی، شهرداری ملاثانی، و همکاران تلاشگر این شرکت حضور داشتند که لازم می دانم از حضور و همکاری و همراهی یکایک این عزیزان تقدیر و تشکر بنمایم.

امام جمعه شهرستان باوی در ادامه این مراسم با تقدیر از مجموعه صنعت برق گفت: قطعا نعمت برق یکی از نعمتهایی است که خدا ارزانی کرده است و برای تامین و رساندن این انرژی ارزشمند به دست مردم، انسانهای زحمتکش، تلاشگر و دانشمندان گمنامی مشغول فعالیت و مجاهدت هستند.
حجت الاسلام آلبوشوکه افزود: مجموعه کسانی که در امر تولید و توزیع نیروی برق زحمت می کشند هم کار انسان دوستانه انجام می دهند و هم در نظام مقدس جمهوری اسلامی که برپایه توحید، فطرت و اخلاق پایه ریزی شده و دشمنان زیادی دارد کارکنان صنعت برق در خط مقدم دفاع و یکی از اصلی ترین خاکریزهای ما در مقابله با دشمنان هستند.
امام جمعه شهرستان باوی خاطرنشان کرد: در این منطقه نیروگاههای بزرگی به امر تولید برق مشغول هستندو برای ما باعث افتخار است که در کنار رودخانه کارون و مردم مهربان و خونگرم شهرستان باوی پذیرای شما مهمانان گرامی و اینگونه برنامه های علمی و فنی و پرنشاط و مسابقات بزرگ هستیم.
وی با گرامیداشت یاد شهدای صنعت برق و کسانی که در دوره کرونا جان خود را از دست داده اندگفت: قطعا یکی از مهمترین سرمایه های ما نیروی انسانی است که در همه جای جهان ارزشمند است و اگر این نیروی انسانی همراه با نشاط، مهارت و آمادگی فنی و جسمی باشد قطعا تاثیرات مثبت زیادی دارد.
امام جمعه شهرستان باوی اظهار داشت: مجموعه صنعت برق بهترین نیروهای متخصص و ماهر در مهارتهای شغلی و حرفه ای را در امر تولید و توزیع دارد که با قناعت و از خودگذشتگی مشغول فعالیت و کار در این صنعت عظیم هستند و باید قدردان زحمات این عزیزان که عامل رفاه و آسایش همه مردم هستند باشیم.
وی با اشاره به ضرورت پایداری برق در استان خوزستان و شهر اهواز تاکید کرد: برق عامل رفاه و آسایش است و انجام سایر امورنیز متاثر از این نعمت است و لذا ضرورت دارد با تکریم بیشتر فعالان این صنعت، سپاسگزار تلاش ارزشمند این عزیزان باشیم خصوصا در منطقه ما که بدلیل گرما و مشکلات ریزگرد، عنصر برق اهمیت زیادی دارد و انشالله با تخصص و تلاش جوانان ایران اسلامی و بومی کردن دانش و تکنولوژی شاهدپایداری برق باشیم.
لازم بذکر است این دوره از مسابقات باحضور85 شرکت کننده ناظر و تیم داوری در قالب تیم های تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار، احداث شبکه کابل خودنگهدار، نصب انشعاب سه فاز و تک فاز در حال برگزاری می باشد.

تاریخ:
1401/02/21
تعداد بازدید:
141
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت