پیش‌بینی هزاران میلیارد تومان پاداش کاهش مصرف برق در بخش خانگی
وزیر نیرو برخورداری از هزاران میلیارد تومان پاداش کاهش مصرف را حق تمامی خانوارهای ایرانی دانست و تأکید کرد: این پاداش برای خاموش کردن یک کولر گازی در مناطق گرمسیر به یک میلیون تومان می‌رسد
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، وزیر نیرو اظهار کرد: هم‌اکنون در آستانه دوره گرم سال و افزایش چشمگیر مصرف برق قرار داریم، بنابراین برای گذر از این دوران با کمترین مشکل، از مهر سال 1401 برنامه‌ای با 140 اقدام مصوب، ابلاغ و برای اجرای تک‌تک اقدامات پیگیری شده است.
وزیر نیرو تأکید کرد: مهم‌ترین طرحی که امسال در بخش مدیریت مصرف بخش خانگی اجرایی می‌شود، طرح «پاداش صرفه‌جویی» است. این طرح با هدف تأمین برق پایدار برای تمامی بخش‌ها اجرا می‌شود، بدین معنا که هر خانواری که مصرف برق خود را کاهش دهد، به میزان هر کیلووات ساعت کاهش مصرف، تا 2000 تومان کاهش دریافت می‌کند.
وی ادامه داد: این پاداش شامل تمامی مصارف اعم از مصارف داخل الگو و بیش از الگو است و درباره این که خانوارها چه میزان امکان صرفه‌جویی دارند، باید گفت مصارف متفاوت است، الگوی مصرف برق در ماه‌های خرداد تا شهریور برای مناطق عادی 300 کیلووات ساعت و در مناطق گرمسیر تا 3000 کیلووات ساعت است.
محرابیان خاطرنشان کرد: بر این مبنا اگر خانواری در منطقه عادی 100 کیلووات صرفه‌جویی کند، می‌تواند 200 هزار تومان در ماه پاداش دریافت کند و اگر فردی بتواند یک کولر گازی را در مناطق گرمسیر خاموش کند، تا یک‌میلیون تومان هم در ماه امکان دریافت پاداش خواهد داشت.
وی با بیان این که تحقق چنین پاداشی کاملاً برای خانوارها امکان‌پذیر است، افزود: در مناطق گرمسیری بعضاً چند کولر گازی در اتاق‌های مختلف نصب شده است و بنابراین امکان صرفه‌جویی فراهم است.
وزیر نیرو تأکید کرد: برخورداری از پاداش صرفه‌جویی حق همه مردم است و همه مردم می‌توانند از این حق برخوردار باشند، بنابراین از هموطنان عزیز درخواست می‌کنم از این فرصت هم برای کاهش مصرف و هم دریافت پاداش مصرف استفاده کنند.
تاریخ:
1402/02/27
تعداد بازدید:
101
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت