شرکت توزیع نیروی برق اهواز
۱۴۰۰ دوشنبه ۳۰ فروردين
جلسه مشترک مدیران برق اهوازو خوزستان با مدیرعامل شهرکهای صنعتی
مدیرعامل برق اهوازگفت: همه ما وظیفه داریم در حرکت ملی مدیریت مصرف برق به منظور تامین انرژی هموطنان عزیزمان سهیم باشیم.

جلسه مشترکی با حضور مدیران عامل شرکتهای توزیع نیروی برق استان خوزستان، برق اهواز و شهرکهای صنعتی استان خوزستان به منظور مدیریت مصرف انرژی برق  جهت جلوگیری از نارسائی در ارائه خدمات به هموطنان دیگر نقاط کشور برگزار شد.

در این جلسه مدیرعامل شهرکهای صنعتی خوزستان اظهار داشت: استان ما دارای 73 شهرک صنعتی و بیش از 10هزار هکتار اراضی صنعتی است و با تلاش صورت گرفته روند سرمایه گذاری مثبت شده و در 9 ماهه اخیر بیش از 470 قرارداد واگذاری داشتیم ونشان میدهد اگر بستر سرمایه گذاری را در استان فراهم کنیم منشا تحول اقتصادی در حوزه صنایع کوچک و متوسط می شود.

  محمدیان با تقدیر از تلاشهای صورت گرفته به منظور حمایت از تولیدکننده و سرمایه گذار خاطر نشان کرد: طی جلسات متعدد برگزار شده شاهد ارتقای حمایت از تولید، سرمایه گذاری و بهبود وضعیت صنعتگران هستیم و تمام تلاش ما بر این است با رفع مشکلات و موانع تولید این بنگاههای اقتصادی، بتوانند هم هزینه های خود را تامین کنند و هم به سوددهی برسند و لذا انتظار داریم در برخی از شهرک ها و نواحی صنعتی با توجه به افزایش تقاضای سرمایه گذاری برق مورد نیاز آنها تامین شود.

وی در ادامه افزود: ارتباط دو سویه بسیار خوبی بین شرکت شهرکهای صنعتی و برق اهواز وجود دارد که در مواقع تعمیرات شبکه برق اطلاع رسانی دقیق و به موقع می شود تا امکان برنامه ریزی فراهم شود و همچنین در بحث طراحی و نظارت بر اجرای شبکه های برق شهرک ها، از شرکتهای پیمانکاری دارای تاییدیه از شرکتهای توزیع برق استفاده می کنیم تا با تسریع در زمینه تامین برق و زیر ساختهای مورد نیاز، صنعت روبه رشدی در استان داشته باشیم.

  در ادامه این جلسه مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز اظهارداشت: بحث تامین انرژی مورد نیاز کشور بسیار مهم و ضروی است و همه باید یتوانیم سهم و نقش خود را در این شرایط به نحو احسن انجام دهیم و امسال که مجموع عواملی دست به دست هم داده و شبکه برق تحت فشار است وظیفه داریم در حرکت ملی مدیریت مصرف برق به منظور تامین انرژی هموطنان عزیزمان سهیم باشیم.

حسن کریمی افزود: اگر این هماهنگی را بین شرکتهای توزیع برق و شرکت شهرکهای صنعتی  و مجموعه سمت در استان داشته باشیم که مجموعه صنعت دچارمشکل تولید نشود و در شرایطی که در خوزستان شرایط تولید فراهم است بدون اینکه تولیدکننده تحت فشار قرار گیرد با کاهش بخش کوچکی از مصرف برق بتوانیم به سمتی برویم که به مشترکین خانگی خاموشی ندهیم.

 وی تصریح کرد: به منظور هماهنگی بیشتر پیشنهادمیکنیم یک نفر رابط بین سه مجموعه برق اهواز، خوزستان و شهرکهای صنعتی تعیین و با فراهم کردن ارتباط با مراکز پایش انرژی این دو شرکت بصورت لحظه ای و رصد تمام مصارف بصورت برخط و بوسیله کنتورهای فهام و با ابتکاری که خود شرکت شهرکهای صنعتی دارند ومی دانند که در صنعت می توانند چه ساعاتی مصرف برق را تنظیم کنند بتوانیم در ساعتهای مختلف میزان مصرف را با هماهنگی تنظیم و کنترل کنیم به شکلی که هم صنعت دچار کمبود برق نشود و هم مصرق کنندگان خانگی دچار قطعی نشود.

   مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز همچنین بیان داشت: در حال حاضر مرکز پایش انرژی مصرف را  به صورت برخط اعلام میکند و این امکان فراهم است که در هر لحظه اعلام کنند کدام صنایع و مشترکینی می توانند بارشان را چنددرصد کاهش دهندو یا  زمان مصرف خود را جابجا کنند.

   کریمی همچنین گفت: اگر بتوانیم بیست تا سی درصد از بار را در ساعات خاصی مثلا صبحها که مصرف کل شهر پایین می آید کم کنیم، صنایعی که می توانند بار بگیرند با تغییر و جابجائی زمان مصرف، امکان تامین انرژی برای آنها فراهم است و در حقیقت با اینکار زمان مصرف انرژی را مدیریت میکنیم واین کاهش به نفع کل سیستم است.

مدیرعامل برق اهواز در پایان گفت: درکل صنعت برق و بخصوص استان خوزستان تلاش همه همکاران همواره این بوده است که با توجه به نیازی که درکشور احساس می کنیم هیچ تقاضای اشتراکی را رد نکنیم و در جهت کمک به راه اندازی تولید هر واحد صنعتی این آمادگی را داریم به هر طریق ممکن برق متقاضی تامین شود تا انشالله تولید رونق بیشتری بگیرد و لذا هرچه هماهنگی بین دستگاهها بیشتر باشد این فرایند اثربخش تر خواهد بود.
تاریخ:
1399/11/05
تعداد بازدید:
606
منبع:
Powered by DorsaPortal